LIBER KUZHINE PDF

Mësoni qysh me gatu gjellëra shumë të shijshme dhe shpejta nga + receta gatimi të publikuara nga kuzhina shqiptare dhe ajo ndërkombëtare. Nderkohe bamjet i shplajme dhe i thajme me letra kuzhine, i sperkasim me pak vaj ulliri dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne °C per minuta. Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket.

Author: Braramar Vimi
Country: Algeria
Language: English (Spanish)
Genre: Video
Published (Last): 28 February 2006
Pages: 140
PDF File Size: 7.41 Mb
ePub File Size: 12.9 Mb
ISBN: 918-2-63654-132-6
Downloads: 5871
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Arasho

Nese brumi ka dale llber i bute, shtojme 2 luge galete. Nje kapitull i vecante u eshte kushtuar pijeve te ndryshme. Register now to get updates on promotions and.

Seller Details View Store. Your item has been added to Shortlist. Expand your business to millions of customers Sell this item on Snapdeal.

Exchange offer is not applicable with this product. Help Center Got a question?

Mund te konsiderohet fare mire nje pjate tradicionale shqiptare me nje shije fantastike! E leme te ftohet plotesisht perpara se ta heqim nga forma.

Pjekia ne furre i ben patatet me krokante dhe brendesine e tyre e le te bute. Realizohet kaq thjeshte dhe shpejt, sa nuk ka nevoje te gozhdoheni me ore te tera ne kuzhine. Hapim peten sfoljate ne tavolinen e punes dhe me ndihmen e nje forme rrethore ose kuuzhine gote, formojme 12 rrathe ose disqe brumi. If you are a new user Register login. E hapim brumin nga te gjitha anet duke formuar nje pete me trashesi rreth 1cm. Ne kete recete kam perdorur dardha te tipit Abate qe arrijne maksimumin e shijes se tyre nga Gushti deri ne Nentor, por ndihuni te lire te perdorni llojin qe ju pelqen me shume dhe qe oiber me lehtesisht ne treg.

  CIMATRON E7 TUTORIAL PDF

Ne nje tjeter ene, rrahim te verdhat e vezeve me sheqerin e bardhe derisa te perftojme nje krem me ngjyre te verdhe te hapur. Exchange offer not applicable. Kuzhihe have reached the maximum number of selection.

Perberesi sekret eshte speci jeshil: E leme te ftohet per minimumi gjysme ore perpara se ta sherbejme te prere ne feta. Shtresa e fundit duhet te jete me patate dhe copeza sallami. I rregullojme me kripeshtojme kerpudhat ne feta dhe e ulim zjarrin ne minimum derisa kerpudhat te zbuten pak me kapak mbyllur. Shtojme edhe perzierjen me miell e kakao duke i trazuar mire derisa te kuzhkne nje brume i njetrajtshem.

Rrahim me ndihmen e nje mikseri elektrik gjalpin me sheqerin derisa perberja ta kete dyfishuar vellimin e saj dhe te rezultoje kremoze.

Nuk kzhine recetat per te gatuar antipasta mezekkuzhine e para e te dyta, me peshk e me mish, garniturat dhe embelsirat. Quick links Product Type: India’s fastest online shopping destination.

We will kuzhins you know when in stock. I sherbejme te ngrohta. Rrahim lehtesisht vezet ne nje ene te vogel dhe i shtojme dalengadale duke vazhduar rrahjen. Masa duhet te rezultoje pa leng, pra e thate, prandaj vazhdojme gatimin me kapak hapur derisa i gjithe uji i tepert te avulloje.

Exchange Offer cannot be clubbed with Bajaj Finserv for this product.

UnëGatuaj | Një botë me receta

Lyejme me pak gjalp dhe miell ose veshim me leter furre dy tava te rrumbullakta me diameter 20cm. Recetat e pershkruara, italiane e shqiptare, bejne pjese ne kulturen gastronomike te shqiptareve qe normalisht jetojne ne Itali.

E leme te pushoje per 15 minuta ne temperature ambjenti perpara se ta lliber ne feta dhe ta sherbejme. Ne nje tigan me pak vaj ullirikaverdisim per disa minuta ne zjarr mesatar proshuten e tymosur.

Shtojme arrat e therrmuara dhe vazhdojme gatimin derisa qulli te kete arritur trashesine e deshiruar. Hedhim siper tyre harxhen me mishin tashme te ziere dhe ne fund vendosim edhe disa feta domatesh per shije. Salca e kerpudhave i jep nje shije te pakrahasueshme, ndersa pana i jep te gjithe kremozitetin per te cilen kjo recete ka nevoje. Mund te konsumohen si te khzhine ashtu edhe ne temperature ambjenti dhe do ti pelqejne absolutisht te gjitheve!

  2008 SCION TC OWNERS MANUAL PDF

Be the first to review. I vendosim kapakun dhe i leme te gatuhen ne zjarre te ulet, ne menyre qe te zbuten me avullin e tyre.

Shenime Kuzhine

Ne nje pjate hedhim luge miell. I leme te ftohen plotesisht ne temperature ambjenti nderkohe qe pergatisim mbushjen: Lyejme me pak vaj dhe miell nje forme drejtekendore me gjatesi 28cm, hedhim ne te brumin e kekut dhe e nivelojme me kujdes. Learn More about the Book Ne liber jepet nje ide e pergjithshme mbi kuzhinen italiane aq te famshme sa edhe te perhapur, pothuaj ne te gjitha kuzhinat boterore; ndersa per sa i perket kuzhines shqiptare jane paraqitur disa receta qe pergatiten me pak veshtiresi dhe qe vleresohen si tipike shqiptare.

Shtojme kafen dhe vazhdojme rrahjen.

Try new Snapdeal App for higher exchange discount. Ju ka shkuar ndonjehere ndermend te perdorni kungullin e njome dhe avokadon ne nje embelsire? Ziejme ne uje te vluar me pak kripe fetat e patateve per minuta derisa te zbuten, por jo plotesisht. Kjo lejon qe aromat te bashkohen kuzhime njera tjetren dhe qoftet te dalin shume te shijshme.